Time4Learning

 

Online education program for homeschool, afterschool, remediation and summer use.

It teaches prek-12th graders math, language arts and more using animated lessons, printable worksheets and interactive activities.

Cost (at the time of this posting) is:

PreK-8th – $19.95 for first student and $14.95 per additional student per month

9th-12th – $30 per student

 

This is an excellent choice for a traveling family.

Source: Time4Learning



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *